29 września, 2021

Drodzy Studenci!

Drodzy Studenci,

  

Rozpoczynamy Nowy Rok Akademicki 2021/2022 w szczególnych okolicznościach, bo nadal w dobie istniejącej pandemii. To dyktuje nam zupełnie nowe warunki realizacji celów edukacyjnych i nakłada obowiązek dopasowania założeń Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego do wytycznych Ministerstwa Zdrowia.

Nie będzie to zapewne typowy Rok Akademicki, do jakiego byliśmy przyzwyczajeni od wielu lat. Dynamicznie rozwijająca się sytuacja pandemiczna nie pozwala na dalekosiężne planowanie. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak długo będziemy mogli realizować nauczanie w trybie stacjonarnym, a kiedy trzeba będzie przejść na tryb hybrydowy czy wręcz zdalny. Ta niepewność i nieprzewidywalność rozwoju wydarzeń może obniżać poczucie bezpieczeństwa i utrudniać utrzymanie stabilności realizacji programu kształcenia. Tym niemniej, Władze NWSP dołożą wszelkich starań by z jednej strony zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne wszystkim Studentom i Pracownikom NWSP, a z drugiej strony by funkcjonowanie Uczelni nie odbiegało w sposób znaczący do czego przywykliśmy. Zrobimy wszystko by Studenci nie odczuli nadmiernie koniecznych ograniczeń i restrykcji i by życie akademickie mogło przebiegać w miarę niezakłóconej formie. Niezależnie od rozwoju wydarzeń w zakresie epidemii, możemy zapewnić, że poziom kształcenia będzie nadal wysoki. Nasi pracownicy posiadają w sobie na tyle pozytywnej energii i zapału do pracy oraz wypracowanych sposobów radzenia sobie z trudnościami, że nie ma obaw o to iż zachwiany może być poziom jakości kształcenia. Chcemy wierzyć, że jesteśmy „na ostatniej prostej” w pokonaniu pandemii, bo pragniemy powrotu do tego co „normalne”. Rok akademicki 2021/2022 rozpoczynamy stacjonarnie.

Szczególnie ciepłe słowa kierują do Studentów pierwszego roku. Rozpoczynacie edukację w przyjaznej Uczelni, nastawionej na potrzeby studentów, dbającej nie tylko o jakość kształcenia, ale także tworzącej optymalne warunki do rozwoju i realizacji potrzeb i osobistych pasji. Jestem przekonany jako Rektor Uczelni, że będziecie Państwo zadowoleni z dokonanego wyboru. To przekonanie wywodzi się m.in. z opinii naszych absolwentów jak również opinii licznych pracodawców, którzy bardzo pochlebnie wyrażają się na temat ich profesjonalizmu i wiedzy.

Życzymy Studentom i całej społeczności akademickiej udanego roku akademickiego, niezapomnianych wrażeń, realizacji potrzeb i pasji. Jesteśmy dla Was, korzystajcie z naszej wiedzy i doświadczenia, a my będziemy „korzystać” z Waszej młodości, zapału, pozytywnej energii życiowej. Wspólnie pokonamy trudności, a właściwa komunikacja między kadrą a studentami przyniesie oczekiwane pozytywne efekty.

 

Rektor NWSP, dr Marek Jasiński, prof. NWSP