9 października, 2020

Drodzy Studenci!

Drodzy Studenci,

 

Rozpoczynamy Nowy Rok Akademicki 2020/2021 w szczególnych okolicznościach, w dobie istniejącej i narastającej pandemii koronawirusa. To stwarza zupełnie nowe warunki realizacji celów edukacyjnych i wymusza dopasowanie założeń Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego do wytycznych Ministerstwa Zdrowia.

Nie będzie to zapewne typowy Rok Akademicki, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Już na chwilę obecną wdrażamy hybrydowe metody nauczania, gdzie np. wykłady będą realizowane w systemie zdalnym, a jedynie ćwiczenia czy zajęcia warsztatowe będą realizowane w systemie stacjonarnym. Sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie i to, co obecnie obowiązuje, jeśli chodzi o stosowane restrykcje i obostrzenia, może inaczej wyglądać w następnych miesiącach. Musimy być na to przygotowani. Ta niepewność i nieprzewidywalność rozwoju wydarzeń utrudnia utrzymanie stabilności realizacji programu kształcenia i komplikuje wytyczanie dalekosiężnych planów. Tym niemniej, Władze NWSP dokładają wszelkich starań by z jednej strony zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne wszystkim Studentom i Pracownikom NWSP, a z drugiej strony by funkcjonowanie Uczelni nie odbiegało znacząco do tego do czego przywykliśmy i co pozytywnie wyróżniało naszą uczelnię. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by studenci i pracownicy NWSP nie odczuli w drastyczny sposób koniecznych ograniczeń i restrykcji i by życie akademickie mogło przebiegać w miarę niezakłóconej formie. Za dużo w nas jest pozytywnej energii i wypracowanych przez lata skutecznych sposobów radzenia sobie z trudnościami by mogło to obniżyć jakość nauczania i zakłócić funkcjonowanie Uczelni. Chcemy wierzyć, że sytuacja rzeczywiście jest przejściowa i w niedługim czasie wrócimy do tak przez wszystkich wyczekiwanej „normalności”.

Szczególnie ciepłe słowa kieruję w stosunku do studentów pierwszego roku. Rozpoczynacie edukację w przyjaznej Uczelni, nastawionej na potrzeby studentów, dbającej nie tylko o jakość nauczania, ale także o stworzenie optymalnych warunków do rozwoju i realizacji potrzeb i osobistych pasji. Jestem przekonany jako Rektor Uczelni, że będziecie zadowoleni z dokonanego wyboru. To przekonanie wywodzi się m.in. z opinii studentów kończących naszą Uczelnię jak również opinii licznych pracodawców, którzy bardzo pochlebnie wyrażają się o pracy i umiejętnościach naszych absolwentów.

Życzymy studentom i całej społeczności akademickiej udanego roku akademickiego, niezapomnianych wrażeń, realizacji potrzeb i pasji. Jesteśmy dla Was, korzystajcie z naszej wiedzy i doświadczenia, a my będziemy „korzystać” z Waszej młodości, zapału, energii życiowej. Wspólnie damy radę, a doskonała współpraca i komunikacja między kadrą a studentami przyniesie oczekiwane pozytywne efekty.

 

Rektor NWSP, dr Marek Jasiński, prof. NWSP