Autor: Administrator,   data: 16.05.2012

Inauguracja Ogólnopolskiego Konkursu

„Jak kochać dziecko” organizowanego

w ramach obchodów Roku Korczakowskiego

W dniu 14 maja 2012 roku odbyła się inauguracja Ogólnopolskiego Konkursu „Jak kochać dziecko” organizowanego w ramach obchodów Roku Korczakowskiego. Inicjatorem konkursu była Dziekan Wydziału Nauk o Wychowaniu Niepaństwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej dr Ewa Romanowska.

Na spotkanie przybyła Lucja Orzechowska – zastępca Dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Białymstoku, Katarzyna Żywno reprezentująca Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie i Dzieciom „Szansa”, Nauczyciele i Uczniowie z IV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku oraz Wykładowcy i Studenci NWSP.

Otwarcie konkursu uświetniła prezentacja multimedialna poświecona życiu i działalności Janusza Korczaka oraz wykład wygłoszony przez Prof. dr hab. Małgorzatę Dajnowicz pt: „Kobieta i dziecko w rodzinie podlaskiej w przeszłości. Życie codzienne, autorytety, wzorce postępowania”.

W trakcie przerwy uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się z publikacjami poświęconymi życiu i twórczości Janusza Korczaka, jak również z wystawą prac uczniów z klas I – III „Ja i moja rodzina”.

W otwarciu uczestniczyły media obejmujące patronat medialny konkursu.

Otwarcie konkursu w Radio Białystok

Otwarcie konkursu w Obiektywie