8 kwietnia, 2022

XVIII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

Już po raz osiemnasty podlaskie uczelnie zapraszają w dniach 7-13 maja 2022 r. na Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. Hasłem tegorocznej edycji jest cytat Alberta Einsteina „Przyszłość należy do wyobraźni”. Festiwal współorganizuje 12 podlaskich uczelni i Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, a koordynatorem jest Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Imprezy festiwalowe odbędą się w Białymstoku, Łomży i Suwałkach.

Polecamy Państwu stronę internetową tegorocznej edycji Festiwalu http://podlaskifestiwal.pl/
Rejestracja na zajęcia praktyczne, pokazy, eksperymenty, koncerty i przedstawienia odbywające się w ramach XVIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki trwa do 30 kwietnia poprzez oficjalną stronę Festiwalu. Wstęp na imprezy XVIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki jest bezpłatny.

Tegoroczny program Festiwalu przedstawia się następująco:

07.05.2022 r. – Inauguracja Festiwalu

08.05.2022 r.  –Rodziny Piknik Naukowy na Stadionie Miejskim w Białymstoku (w godz. 10-16)

07-13.05.2022 r. – Festiwal na uczelniach – wykłady, warsztaty, pokazy i eksperymenty naukowe

Szczegółowy harmonogram Imprezy

Tegoroczny Festiwal wsparciem i patronatem objął Minister Edukacji i Nauki, a także Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Podlaski Kurator Oświaty,  Prezydent Miasta Białegostoku, Prezydent Miasta Łomży i Prezydent Miasta Suwałki.